KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13005245
nr 1300 5245
Ragnar Alyre
(1894-1975), Sverige
Oljemålning, Tillskriven, ej signerad. Olja på pannå, Västervik, 43x53 cm
Ragnar Alyre, född 1894 i Visby, död 1975, svensk målare och skulptör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 13 januari 2020
kl 18:12:27
12/1 15:20:20
700 kr
13/1 18:07:27
Ragnar Alyre
Läs mer om Ragnar Alyre